Peter of meter zwerfvuil

Wens je zelf een stukje Bonheiden vrij te houden van zwerfvuil? Dan kan je peter of meter worden. Je krijgt de nodige ondersteuning van de gemeente om tot actie over te gaan.

Voorwaarden

Neem je initiatief om een stukje vrij te houden van zwerfvuil, dan ontvang je een aantal zwerfvuilzakken, een grijptang, een fluovestje en handschoenen van de gemeente.

Zijn je zakken vol, dan kan je naar de technische dienst bellen (015 55 54 30). De dienst stuurt dan iemand om de zak op te halen. Heb je graag nieuwe zakken in je brievenbus tegelijkertijd, laat dit dan eveneens weten.

Vrijblijvend kan je ook met volgende zaken de actie bekend maken:

Je kan ook een bordje, dat je eventueel in de berm langs een stuk dat je proper houdt, laten zetten. (Hier steekt een peter/meter de handen uit de mouwen. Bonheiden prettiger proper). 

Registreer je opruimsessies via de Mijn Mooie Straat-app. Door jouw opruimsessies te registreren help je ons en andere zwerfvuilvrijwilligers om een overzicht te houden op de propere straten. Bovendien kan je ook je eigen routes en resultaten bijhouden. Meer informatie vind je op de website van Mooimakers.

Hoe aanvragen

Je kan je makkelijk registreren via ons e-loketformulier.

Je kan het opruimmateriaal zonder afspraak afhalen aan de onthaalbalie van het gemeentehuis.