Buitenschoolse Opvang en Activiteiten (BOA)

BOA-decreet

Het Vlaamse BOA-decreet (Decreet Buitenschoolse Opvang en Activiteiten ) wil ervoor zorgen dat alle kinderen van 3 jaar tot 12 jaar toegang hebben tot een kwalitatief, toegankelijk en betaalbaar aanbod van opvang en vrijetijdsactiviteiten voor en na school en tijdens schoolvrije dagen.

Centrale doelstellingen 

Via het BOA-decreet willen we:

  1. Kinderen de kans geven om te spelen en om zich te ontwikkelen;
  2. Ouders ondersteunen bij het combineren van werk, opleiding en gezinsleven;
  3. Een toegankelijk aanbod creëren voor alle gezinnen met aandacht voor gelijke kansen.

Rol van het lokaal bestuur

Vanaf 01 september 2026 krijgt het lokaal bestuur de regierol voor de uitbouw van het BOA-decreet. Concreet werken we samen met allerlei partners uit het onderwijsveld, kinderopvang, jeugd, sport,... om het BOA-beleid vorm te geven via een lokaal samenwerkingsverband. Daarnaast werd er ook een lokaal erkenningskader opgesteld waarmee de erkenning, het toezicht en de handhaving van buitenschoolse opvang en activiteiten wordt georganiseerd.

Bijkomend werd ook een subsidiereglement opgesteld waarin beschreven staat hoe het lokaal bestuur partners wil aanmoedigen om een buitenschools aanbod te voorzien.